Верховна Рада України, враховуючи європейський досвід і рекомендації Комітету ООН 07.04.2012р, ухвалила Закон «Про внесення змін до пункту 1 статті 22 та пункту 2 статті 23 Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку». Тобто, «шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років».
Закон не поширюється на осіб, які подали заяву про укладення шлюбу до набрання ним чинності. Цей Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Також внесені зміни до ч.2 ст.23 СК України- «За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відпо-відає її інтересам». Раніше діяла норма сімейного законодавства щодо встановлення виключного мінімального шлюбного віку на рівні 14 років.
Шлюбний вік - це складна та спірна правова категорія, яка визначається по-різному з урахуванням статевої зрілості, завершення фізичного росту орга-нізму, стану психічного, розумового, морального та соціального розвитку людини, які в комплексі мають забезпечити здатність її до виконання нової суспільної ролі – дружини, матері, чоловіка, батька. Тому у кожному конкретному випадку шлюбний вік необхідно визначати по вищенаведених факторах.
Ураховуючи все викладене, особи, котрі бажають створити сім’ю у віці до 18 років можуть звернутись із відповідною заявою до місцевого суду. Саме він наділений повноваженнями діяти від імені держави, після з’ясування підстав для задоволення поданої заяви, надає право на шлюб. Як коментують народні депутати, метою даного Закону є запровадження більш цивілізованого і відповідального ставлення підростаючого покоління до шлюбно-родинних відносин, яке є традиційним для українського суспільства. З точки зору готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості і жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на санкціонований вступ до шлюбу, тому пропонується встановити однаковий шлюбний вік для чоловіків та жінок на рівні 18 років. Одним з аргументів для залишення без змін мінімального шлюбного віку на рівні 14 років можна вважати статистику народжуваності неповнолітніми жінками. Зокрема, подібний принцип діє у Швейцарії, Швеції, Польщі, Болгарії, Росії, Білорусі та багатьох інших країнах. Таким чином приводиться у відповідність до міжнародних стандартів сімейне законодавство.
У шлюб повинні вступати громадяни, які готові до сімейного життя, готові брати на себе сімейні обов’язки, нести відповідальність, дбати одне про одного, забезпечувати належний матеріальний рівень та благополуччя молодої сім’ї.
Ірина Остапенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану
А это уже отдельная история - о разрушении института семьи, брака Обратите внимание на рекламу,кино - свобода во всём. Раньше детей воспитывала улица - теперь ТВ и интернет (плохой)
По поводу воспитания - вопрос очень спорный. О том что девочки нужны не только для дёрганья за косы (просто теория!), я узнал на улице от соседских старших ребят - но не от учителей и не в ШКОЛЕ! И кто такой "Иван Иванович" в магазине (блат) мне объяснили там же